Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inregistrare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inregistrare punct de lucru

buna seara,

lucrez la o firma de retail cu sediul in arad. in prezent avem deschise 3 magazine in bucuresti si urmeaza sa deschidem un al 4 lea. trebuie sa merg sa inregistrez punctul de lucru la administratia financiara sect 4. imi puteti spune ce acte sunt necesare la dosar .

va multumesc
Daca ati declarat punctul de lucru la Registrul Comertului ati dobandit o mentiune si un certificat constatator din care reiese ca ati inregistrat punctul de lucru la ORC si ati declarat activitatile pe care le veti efectua la acest punct de lucru. Cu aceste acte impreuna cu Decizia asociatului sau AGA prin care ati deschis penctul de lucru, actul constitutiv actualizat, mergeti la admin.fin.