Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CHITANTA VANZARE- CUMPARARE TEREN
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CHITANTA VANZARE- CUMPARARE TEREN

IN 2000-2001 AM CUMPARAT UN TEREN CU CHITANTA DE MANA SI MARTORI.VANZATOAREA NU ARE TITLU DE PROPRIETATE SI NU VREA SA-SI DESCHIDA SUCCESIUNEA . CE POT SA FAC ? SA FAC O ACTIUNE IN CONSTATARE SI SA CHEM SI CEILALTI MOSTENITORI ,SAU CE ACTIUNE SA INTRODUC PT A SE PRONUNTA O HOT CARE SA TINA LOC DE ACT ?
Daca vanzatorul nu este intabulat in CF cu acel teren nu aveti sanse de reusita in instanta privind pronuntarea unei hotarari care sa tina loc de act de vanzare cumparare....
cel mai sigur nu faceti nimic cu chitanta, daca nu s-a dezbatut succesiunea. Instanta va da dreptul numai daca este unic proprietar.