Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept de uzufruct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept de uzufruct

Buna seara,
Daca am drept de uzufruct viager asupra intregii locuinte, nudul proprietar poate sa-mi ingradeasca accesul in unele incaperi?
Ce masuri pot lua impotriva lui?
Nu poate sa va ingradeasca nimeni in posesie! Este tulburare de posesie! (vezi Codul Penal) .
Faceti plangere penala la parchet si la politie!
B-)