Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale MAI JOS DE DIRECTOR ECONOMIC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

MAI JOS DE DIRECTOR ECONOMIC

- In sectorul economic al unuiSRL, care sunt functiile inferior ierarhic DIRECTORULUI ECONOMIC ??? (actualitat 2010)
- Exista reglementari in acest sens ?
- Ce implica functia de Referent Contabil ? (eventual o fisa a postului), sau care ar fi functia echivalenta celei de ECONOMIST?

Va multumesc !!!
un srl isi creeaza singur organigrama in functie de nevoile firmei, functia de referent contabil nu exista ... iar cea de economist nu are echivalent (poate fi economist specializat pe probleme de salarizare sau bancare de ex...) sau doar referent.

depinde ce diploma aveti ca sa va faceti angajarea pe un anumit post

pt clasificarea ocupatiilor studiati link-ul [ link extern ] >

sub directorul economic poate fi directorul adjunct sau asistentul manager, poate fi contabilul sef sau economistul sef, poate fi economistul sau referentul economist, poate fi contabilul, functionarul economic sau administrativ, etc .... sunt multe functii inferioare directorului economic
Ms pt raspuns ! ma interesa daca este reglementat ceva cu privire la denumirea anumitor functii ...
Mi-a spus cineva ca nu se mai poate angaja pe postul de economist ca nu mai exista functia cu aceasta denumire si ca echivalentul ar referent contabil...
as fi vrut sa verific lucrul asta !!!
verificati pe link-ul din raspunsul de mai sus... functia de economist exista si cea de referent economist .... cea de referent contabil nu exista
Pentru a fi incadrat in functia de director economic, ce conditii trebuie indeplinite, in afara de studii economice superioare?