avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 881 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice pt o lucrare de reparatii tevi la subsol ce cod CPV ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

pt o lucrare de reparatii tevi la subsol ce cod CPV aleg?

Buna ziua,
sunt autoritate contractanta si tb. sa facem o lucrare de reparare a tevilor de la subsolul cladirii. Nu stiu ce cod CPV sa ii dau.
1. Este bine daca ii dau cod 45453000-7, Lucrari de reparatii generale si de renovare sau cod 50000000-5, Servicii de reparare si intretinere?
2. Si ce tip de contract trebuie incheiat?

Va multumesc de ajutor.
Daca este vorba de repararea tevilor cred ca este bun 50700000-2reparatii si intretinere instalatii in constructii.
Daca se schimba tot si se reface instalatia, merge folosit si 45453000-7.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce contract? bryan bryan (achizitie publica) -pentru reparatii si zugraveli ce contract inchei sau in ce tip de contrct intra de lucrari sau de servicii?? (vezi toată discuția)
Parti comune Iordanescu Roxana Iordanescu Roxana Buna ziua,va contactez pentru a ma ajuta cu o problema.Locuiesc la parter in sectorul 4 intr-un bloc care nu are subsol si toate capetele de coloana si ... (vezi toată discuția)
Desfiintare tevi apartinand radet ndb ndb Buna ziua, Asociatia in care sunt membru nu mai beneficiaza de serviciile RADET din ianuarie 2010, intrebarea mea este urmatoarea: putem desfiinta tevile ... (vezi toată discuția)