avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cainele vecinului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cainele vecinului

Stimati cititori locuiesc la bloc.Vecinul de deasupra detine un caine de talie mare care latra infernal,in special noaptea.
Am discutat cu vecinul si mi-a replicat ca nare ce sa-i faca, zicand ca asa este la bloc.
Am mers la asociatia de locatari, si cei de la asociatie l-au atentionat dar degeaba.
In aceste conditii as vrea sa stiu ce as mai putea face sa rezolv aceasta problema?
Oare ar trebui sa-l reclam la politie? Sau sa-l dau in judecata?
Va multumesc mult.
Cel mai recent răspuns: florin59200 , utilizator 19:12, 6 Ianuarie 2007
da. il puteti reclama la politie. E raspunzator pt. zgomotul facut de animalul din paza lui juridica.
Va primi un avertisment si apoi amenda pt. deranjarea linistii.
Il puteti reclama la Politie pentru tulburarea linistii publice, il puteti da si in judecata civila insa dar, cred ca nu veti rezolva mare lucru cu privire la caine pentru ca tot va latra.:((
nu va mai latra, il va eutanasia proprietarul dupa ce va plati amenda si consultatia dvs.la orl:)
arsenic
sau i se arunca subtil niste alimente cu otrava pe el .. pe balcon ..
:))

Alte discuții în legătură

Vecinul ne-a reclamat cainele care latra. politia cerceteaza. mihaelacaluser mihaelacaluser V-as ruga o opinie asupra urmatorului subiect: Locuim la tara de mai bine de 10 ani. Bineinteles ca am avut intotdeauna caini si alte animale. Acum avem un ... (vezi toată discuția)
Caine in apartament bloc david9797 david9797 buna ziua. vecina are un caine labrador este tinut 95% in apartament scos numai pt nevoi. cainele face galagie ,latra ori cine merge pe casa scarii. indiferent ... (vezi toată discuția)
Lătrat câine - perturbarea liniștii Bachus20 Bachus20 Bună seara! Ne-am mutat recent într-un apartament mai mare, într-o comună în care s-au construit complexe de blocuri, însă se mai învecinează (în ... (vezi toată discuția)