Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cainele vecinului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cainele vecinului

Stimati cititori locuiesc la bloc.Vecinul de deasupra detine un caine de talie mare care latra infernal,in special noaptea.
Am discutat cu vecinul si mi-a replicat ca nare ce sa-i faca, zicand ca asa este la bloc.
Am mers la asociatia de locatari, si cei de la asociatie l-au atentionat dar degeaba.
In aceste conditii as vrea sa stiu ce as mai putea face sa rezolv aceasta problema?
Oare ar trebui sa-l reclam la politie? Sau sa-l dau in judecata?
Va multumesc mult.
da. il puteti reclama la politie. E raspunzator pt. zgomotul facut de animalul din paza lui juridica.
Va primi un avertisment si apoi amenda pt. deranjarea linistii.
Il puteti reclama la Politie pentru tulburarea linistii publice, il puteti da si in judecata civila insa dar, cred ca nu veti rezolva mare lucru cu privire la caine pentru ca tot va latra.:((
nu va mai latra, il va eutanasia proprietarul dupa ce va plati amenda si consultatia dvs.la orl:)
arsenic
sau i se arunca subtil niste alimente cu otrava pe el .. pe balcon ..
:))