Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ARHIVAREA PONTAJELOR
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ARHIVAREA PONTAJELOR

Buna ziua!!
Va rog sa-mi spuneti ce termen de arhivare la sediul societatii au pontajele?
Exista o lege care reglementeaza acest lucru(inafara de legea arhivelor)
Va multumesc
Pontajele se arhiveaza impreuna cu statele de plata.Termenul de pastrare al statelor de plata este de 50 ani
Va rog sa-mi spuneti in ce lege se specifica macar ca pontajele se arhiveaza impreuna cu statele de plata?
Va multumesc
Ordinul MEF nr. 3512 / 2008 privind documentele financiar-contabile reglementeaza problema dvs,cu specificatia ca nu scrie concret de pontaje,dar pontajele stau la baza intocmirii statelor de plata,deci se supune acestei legi