avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1682 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ARHIVAREA PONTAJELOR
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ARHIVAREA PONTAJELOR

Buna ziua!!
Va rog sa-mi spuneti ce termen de arhivare la sediul societatii au pontajele?
Exista o lege care reglementeaza acest lucru(inafara de legea arhivelor)
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Lelia Ionescu , Contabil 11:51, 6 Martie 2010
Pontajele se arhiveaza impreuna cu statele de plata.Termenul de pastrare al statelor de plata este de 50 ani
Va rog sa-mi spuneti in ce lege se specifica macar ca pontajele se arhiveaza impreuna cu statele de plata?
Va multumesc
Ordinul MEF nr. 3512 / 2008 privind documentele financiar-contabile reglementeaza problema dvs,cu specificatia ca nu scrie concret de pontaje,dar pontajele stau la baza intocmirii statelor de plata,deci se supune acestei legi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Timpul legal de pastrare acte salarii Isabela68 Isabela68 Imi poate spune cineva care este timpul legal de pastrare a actelor de salarii? Si ma refer aici nu numai la statele de salarii, care se pastreaza 50 de ani. ... (vezi toată discuția)
Duplicat acte de casa pierdute Lucian Dumitrescu Lucian Dumitrescu Pot sa dau duplicat dupa un proces verbal de predare primire care nu mai exista? Pot certifica un document xerocopiat de conformitate cu originalul? Lucrez la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, un angajator trebuie sa elibereze angajatului un document ... EugenGA EugenGA Buna ziua, un angajator trebuie sa elibereze angajatului un document pe care acesta trebuie sa îl semneze, dacă vrea sa îl treacă absent nemotivat? ... (vezi toată discuția)