Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasaport minor 3 ani
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasaport minor 3 ani

buna ziua.as vrea si eu sa ma ajutati cu o informatie..pentru a face pasaportul fetittei mele de 3 ani ce documente necesit?tin sa precizez ca poarta numele tatalui,am castigat incredintarea copilului in urma unui proces..si as vrea sa stiu mai exact daca imi trebuie neaparat si acea hotarare pentru a-i face pasaportul.hotararea va fi definitiva peste cateva zile,dar eu vreau sa-i fac pasaportul mai din timp.multumesc
Informatii pentru pasaport: [ link extern ]
Pentru a nu mai avea nevoie de acordul tatalui trebuie ca decizia de incredintare a copilului sa fie definitiva in momentul depunerii actelor pentru obtinerea pasaportului minorului.