Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am nevoie de ajutor!!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am nevoie de ajutor!!

Buna ziua.
Vreau sa imi deschid un magazin la mine in curte,cu produse alimentare.[paine,zahar,ulei,faina, sucuri e.t.c]
a] As vrea sa stiu si eu ce acte imi trebuiesc?
b] De unde se pot elibera aceste acte?
c] Cati bani mi-ar trebui pentru aceasta afacere?
Va multumesc,si astept din partea dvs ajutor.
Va multumesc.
Ozi buna.

Infiintati o intreprindere individuala cu cod caen 5211 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun. Actele se elibereaza de registrul comertului. Actele necesare le gasiti aici: [ link extern ]