Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul aplicare inflatie sentinta
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul aplicare inflatie sentinta

Am castigat in instanta acordarea unei prime de vacanta pe anii 2005-2007. In sentinta este precizat faptul ca trebuie platita suma actualizata cu rata inflatiei. Intrebarea mea este daca rata inflatiei se aplica la suma si apoi se impoziteaza si se taxeaza toate darile (cass etc) sau inainte? Va multumesc.
Obligatiile se retin din salariul brut
Adica la suma fara aplicarea coeficientului de inflatie? Din suma pe care mi-o datorau platesc impozit si dari iar la suma ramasa se aplica coeficientii de inflatie?
prima data se aplica coeficientii de inflatie si apoi se retin contributiile