Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sentinta pentru furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sentinta pentru furt calificat

in 2006 mi-a fost sparta casa. i-au prins pe infractori, s-a judecat procesul, si unul din ei a fost obligat la 12 ani de inchisoare si sa-mi plateasca mie 3000 lei daune materiale. ii pot recupera cumva?
mergeti la executor cu sentina legalizata si investita,eventual consultati un avocat sa va ajute.
se poate face executare silita cu privire la bunurile aflate in proprietatea sa
deci numai cu executor se poate. adica trebuie sa ii platesc si lui onorariu. si la avocat la fel. deci s-ar putea sa raman fara nici un leu, sa nu mai recuperez nimic
nu ramaneti fara bani intrucat sumele avansate vor fi recuperate de la persoana executata ( condamnat )
multumesc mult pentru raspunsuri. mai am o singura intrebare. e de durata aceasta formalitate, si daca inclupatul nu are nimic pe numele lui....eu raman cu prejudiciul si atat, nu?