Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... disponib din motive ec si de reorg
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

disponib din motive ec si de reorg

Buna ziua,
Art.81(2) din CCMUNN poate fi aplicat si in conditiile disponibilizarii din motive economice si de reorganizare conf.art.65(1), chiar daca exista un CCM la nivel de societate sau este valabil numai pentru concedieri colective?

Va multumesc
diaconu adriana, utilizator
Buna ziua,
Art.81(2) din CCMUNN poate fi aplicat si in conditiile disponibilizarii din motive economice si de reorganizare conf.art.65(1), chiar daca exista un CCM la nivel de societate sau este valabil numai pentru concedieri colective?

Va multumesc
diaconu adriana, utilizator