avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... disponib din motive ec si de reorg
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

disponib din motive ec si de reorg

Buna ziua,
Art.81(2) din CCMUNN poate fi aplicat si in conditiile disponibilizarii din motive economice si de reorganizare conf.art.65(1), chiar daca exista un CCM la nivel de societate sau este valabil numai pentru concedieri colective?

Va multumesc
Ultima modificare: Joi, 4 Martie 2010
diaconu adriana, utilizator
Cel mai recent răspuns: diaconu adriana , utilizator 12:19, 4 Martie 2010
Buna ziua,
Art.81(2) din CCMUNN poate fi aplicat si in conditiile disponibilizarii din motive economice si de reorganizare conf.art.65(1), chiar daca exista un CCM la nivel de societate sau este valabil numai pentru concedieri colective?


Va multumesc
Ultima modificare: Joi, 4 Martie 2010
diaconu adriana, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccmunn diaconu adriana diaconu adriana Buna ziua, Art.81(2) din CCMUNN poate fi aplicat si in conditiile disponibilizarii din motive economice si de reorganizare conf.art.65(1), chiar daca exista ... (vezi toată discuția)
Criterii disponibilizare colectiva cris-gabi cris-gabi Buna seara, am rugamintea de a ma ajuta cu urmatoarea problema: eu si sotul meu suntem angajati la aceeasi societate. Am fost anuntati ca urmeaza sa faca ... (vezi toată discuția)
Salariu compensatoriu in caz de concediere? georgeta58 georgeta58 Daca firma nu are CCM pe unitate si a dispus incetarea CIM din motive ce nu tin de persoana angajatului - concediere, in acest caz conform CCM la nivel ... (vezi toată discuția)