Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... costructie balcon parter
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

costructie balcon parter

care este latimea legala a unui balcon la parterul unui bloc?
Latimea legala este precizata in cartea tehnica a constructiei
Daca doriti sa realizati constructie balcon la parterul unui bloc,pentru a indeparta situatii neplacute,contactati arhitect cu care eventual puteti negocia obtinerea autorizatiei de constructie si certificatului de urbanism
multumesc
Nu a-ti precizat daca in cazul dvs exista logie ,sau doriti sa ridicati edificiu ca si balcon
Nu puteti construi balcon decat daca va aliniati cu balcoanele de deasupra!
Daca nu exista balcoane la etajele superioare nu puteti construi.
Daca exista balcoane, latimea si lungimea balconului dv vaor fi egale cu cele de la etajele superioare.