Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Balcon
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Balcon

Se poate construi un BALCON la parter dacă blocul nu are BALCON la celelalte etaje?mentionez ca blocul are balcoane dar nu in partea din spate unde as vrea sa fac.
Va Multumesc!
Proca20, utilizator
Fara date relevante este hazardat sa ne pronunutam pe forum daca se poate sau nu sa edificati balcon
Contactati arhitect care verificand documentele imobilului de locuit in comun poate concluziona daca se poate sau nu construi balcon
In situatia in care in partea unde locuiti nu exista deasupra alte balcoane,de regula autoritatea publica locala nu elibereaza autorizatie constructie pentru modificare aspect exterior imobil de locuit in comun
Nu am BALCON deasupra pe partea unde locuiesc......deci nu cred ca se va putea face
Daca imobilul de locuit in comun este proiectat si construit pe tronsonul respectiv fara balcoane,nu veti obtine autorizatie constructie