Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu nivel gradul II
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu nivel gradul II

Din cate am inteles personalul contractual va avea 2 gradatii. Cei care au fost gradul III si II vor avea gradul II si cei cu gradul IA si I vor avea gradul I. Eu am salariul de 922 ron brut. Am fost gradul III si acum pe noua dispozitie sunt gradul II. Trebuie sa dau examen pentru promovare peste o luna. Exista cumva un tabel cu salariul la urmatoarea treapta? Sau cum se calculeaza? Va multumesc
Presupun ca sunteti bugetar caz in care sunt aplicabile prevederile Legii nr. 330/2009 . Pt un raspuns pertinent sunt necesare 2 specificatii :
- denumirea exacta a postului pe care sunteti incadrat , salariul de baza si sporurile aferente lunii decembrie 2009 ;
- cum ati fost promovat din gr. III in gr. II si participati la examen de promovare peste o luna ???
In cazul in care promovarea s-a facut prin aplicarea prevederilor art. 29 alin. (4) din Legea nr. 330/2009 nu are temei legal sustinerea exemenului de promovare .