Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda cu date personale gresite
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda cu date personale gresite

Am luat o amenda pt un viraj la stanga incalcand banda dubla continua , si in loc sa imi treaca sectorul 5 ( unde stau eu ) mi-a completat cu sectorul 3 ... ce este de facut in acesta situatie ?
daca ati semnat procesul-verbal si asta este singura neregularitate din procesul-verbal ma tem ca ati acoperit orice viciu, orice eroare materiala din acest document si nu va puteti prevala de aceasta aparare.
Daca restul datelor de identificare sunt corecte e simpla eroare materiala.
orice gresala sau neconcordanta cu realitatea atrage dupa sine anularea procesului verbal ...respectiv a sanctiunii ! ce trebuie sa faceti pe scurt ...
1 avocat ...2 contestatie in max 15 zile de la PV 3 infatisarea la proces ...si gata !
~ Conținut șters la cerere ~