Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... va rog sa ma lamuriti...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

va rog sa ma lamuriti...

buna ziua,

as avea o problema si sper sa primesc ajutorul dvs.Tocmai am fost transferata la biroul personal si nu prea stiu cu ce sa incep sa fiu la actualitate cu toate schimbarile....degeaba incep prin schimbarile cele mai curente daca nu stiu o baza....
va rog sa-mi dai o idee de pornire si chiar sa-mi explicati si calcularea salariului....

va multumesc pt ajutor....

cred ca ar fi bine sa incepi cu acele cursuri care se tin de catre ITM , privind resursele umane.
sunt bune intradevar si cursurile de la ITM dar poti sa urmezi un curs de Inspector REsurse umane care sunt foarte bune, asa am inceput si eu cand lucram deja in departamentul de resurse umane
mult succes
mersi pt raspunsuri...dar daca la noi nu se tin cursuri cu ce pot sa incep?ma enerveaza ca nu stiu de unde sa incep...sa intru si eu in tema...colega mea care a fost in birou s-a pensionat si ea mi-a spus sa citesc monitoarele ...de acolo pot sa fiu la curent cu schimbarile...dar eu degeaba citesc...daca nu stiu o baza ce se schimba...atunci nu prea inteleg nici schimbarile...sunt foarte suparata...ma simt parca nu stiu nimic...si stau acolo degeaba...
as vrea sa incep de undeva....
Curs de la ITM sau curs de Inspector resurse umane si sa dormi cu Codul Muncii sub perna (pentru inceput) :D
Restul vine de la sine cand te lovesti de probleme.
mersi sasha :) ,problema este ca sunt dintr-un oras mic si nu am auzit ca se fac astfel de cursuri la noi....si atunci.... nu prea este de ajuns codul muncii sub perna...:(