Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inscrisuri in carnetul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inscrisuri in carnetul de munca

buna seara
ce mai este de facut daca o decizie de schimbare a functiei si a salariului data in 2006 nu a fost inscrisa in carnetul de munca decat ca schimbare de salariu?cei care lucrau la resurse umane nu mai sunt.
cei de la ITM spun ,, faci ce vrei dar este cam tarziu''
Exista act aditional/document care atesta schimbarea functiei?
Posibilitati legale sunt ,dar sunt anevoioase datorita vechimii deciziei
Chiar daca,cei de la RU nu mai sunt,reprezentantii unitatii respective care au dispus decizia ,au calitatea sa solicite inregistrarea respectivei decizii
exista o decizie
Se poate face corectia atat timp cat exista o decizie in acest sens si gresala e a celor care nu au transcris aceasta decizie in carnetul de munca.
Solicitati sa va fie operata certificarea rectificarilor in cap VII din carnetul de munca