Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... U.E.
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

U.E.

SUNT REZIDENT IN SPANIA,DUPA ADERARE LA U.E. ,AM DREPTUL SA DESCHID O FIRMA SAU PERS. FIZ. ACOLO,CA CETATEAN ROMAN ? (CA REZIDENT E FOARTE COMPLICAT).DACA DA , CARE ESTE PROCEDURA ?
MULTUMESC
As dori sa stiu ce se poate intampla, in cazul unui turist roman, care a avut o interventie cardiologica in Italia pe parcursul sederii lui acolo. Este posesor de Card European de Asigurari... , dar se pare ca nu ii este de folos.Nu exista acorduri intre cele 2 tari ptr. interventii cardiologice?