avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... AJUTOR
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

AJUTOR

BUNÃ!AM MARE NEVOIE DE AJUTOR!AM UN BÃIAT DE 3 ANI CARE S-A NÃSCUT ÎN ROMÂNIA, TATÃL LUI FIIND CETÃŢEAN COSTARICAN. Aª VREA SÃ ªTIU CE AR TREBUI SÃ FAC PENTRU CA COPILUL SÃ FIE RECUNOSCUT DE CÃTRE TATÃL LUI.
VÃ MULŢUMESC
Cel mai recent răspuns: Romică Stoica , Consilier juridic 00:40, 31 Decembrie 2006
Tinand cont ca doar testul costa vreo 10 milioane,cel mai ieftin.Trebuie sa ai bani destul de multi pentru a face asa ceva.
cum sa ceara pensie daca nu e stabilita filiatia fata de tata?
Cel mai probabil dupa aceea o va face.
şi nu v-aţi sesizat niciunul că Codul Familiei nu e bun:-/
oricum vă mulţumesc pentru ajutor
a propos:cum pot să fac rost de Codul Familei?



şi nu v-aţi sesizat niciunul că Codul Familiei nu e bun:-/
oricum vă mulţumesc pentru ajutor
a propos:cum pot să fac rost de Codul Familei?

Si daca ne sesizam noi crezi ca doare pe cineva capul:))
Codul familiei il poti cumpara de pe acest sit sa de la librarie;)

Alte discuții în legătură

Paternitate davinci149 davinci149 buna ziua am 2 copii nerecunoscuti de tatal lor. copiii au 8 ani si 3 ani,pana acum el m-a ajutat oarecum in cresterea lor,dar d e2 luni n-o mai face ,,,daca ... (vezi toată discuția)
Paternitate si pensie alimentara dellya dellya Am o fetita de 1 an si 3 luni rezultata dintr-o relatie mai putin serioasa si la nasterea ei tatal,asa cum era de asteptat nu a recunoscut-o! Intrebarea mea e ... (vezi toată discuția)
Dreptul copilului rezultat din afara casatoriei NICA GEORGIANA NICA GEORGIANA Am o fata in varsta de aproape 6 (sase) ani.Pot cere in instanta recunoasterea si pensie alimentara de la tata? (vezi toată discuția)