Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Studenta dosar indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Studenta dosar indemnizatie crestere copil

Buna, Ma numesc Amela sunt studenta la facultate de stat la zi din 2007 si sunt mamica din 2 ianuarie 2009(atunci in anul 3). Din ce stiam noi nu era cu indemnizatii decat pentru mamicile care au lucrat un cu un an inainte, nu si pentru studente .Acum avand mai mult timp sa rasfoiesc internetul, am citit ca primesc si mamicile studente. Eu primesc doar alocatia copilului, cea de 200 ron. Acum sunt in anul 4. Mai pot depune dosarul pentru indemnizatie?!Adica mai pot primi ceva macar din momentul in care depun dosarul!?Ca banuiesc ca pe anul trecut nu mai pot recupera nimic...Mi-ati fi de mare ajutor mai ales ca anul acesta am si licenta si avem mare nevoie de bani.Copilul are un an si 2 luni. Multumesc
Depuneti dosarul pentru urmatoarele ot luni