Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cum pot inchide soldul respectiv?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cum pot inchide soldul respectiv?

in urma controlului avut ni s-a sugerat sa vindem barca pe care o detinem (era folosita de patron pt. protocol) problema mea este ca valoarea ei este de aproape 30.000 lei cu tva si nu stiu cum sa inchid contul respectiv, pot face nota contabila prin care patronul sa plateasca din dividendele anului 2008, sau trebuie neaparat taiata chitanta, fiind pers.fizica cred ca pot face acest lucru.
Cui vreti sa vindeti barca?.....
scuze, vreau sa o vad administratorului firmei care este si asociat.
Emiteti chitanta.
daniela vorovenci a scris:

Emiteti chitanta.

ATENTIE la prevederile Ordonanţei Guvernului nr. 15/1996 privind întărirea disciplinei financiar-valutare, aprobate prin Hotărârea Guvernului nr. 92/1996
@niliana a scris :
"pot face nota contabila prin care patronul sa plateasca din dividendele anului 2008,"
@daniela a scris :
"Emiteti chitanta. "

Nu se leaga ...
:)