Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... imprejmuire teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

imprejmuire teren

Buna seara,

Detin un teren agricol avand o suprafata de 1300 mp la marginea orasului.
Doresc sa-l inchid cu un gard din sarma impletita.
Am nevoie de autorizatie de constructie?
Daca terenul este trecut ca intravilan aveti nevoie de autorizatie de constructie gard,daca e trecut extravilan nu mai aveti nevoie de autorizatie.