avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale acte necesare infiintare srl cu asociat unic si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

acte necesare infiintare srl cu asociat unic si administrator persoana juridica din romania.

cum spune si titlul as vrea sa stiu , dar nu am gasit nimic despre acest subiect :
"acte necesare infiintare srl cu asociat unic si administrator persoana juridica din romania."
ce acte imi trebuiesc de la firma respectiva si cine trebuie sa fie prezent la notariat cat si la deschiderea contului din banca.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Martie 2010
alberto_e60, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gabriel Iliescu , Consilier juridic 20:51, 10 Martie 2010
[ link extern ]

La notar si la banca se va prezenta persoana imputernicita de asociatul unic. Puteti sa faceti si singur demersurile adresandu-va biroului de consultanta din cadrul registrului comertului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte pentru infiintarea unei societati Am nevoie de citeva informatii intr-o problema de natura comerciala. Daca doresc sa infiintez o societate comerciala (al carei obiect de activitate sa fie ... (vezi toată discuția)
Ce acte sunt necesare deschideri unei firme de constructi si de unde pot fi loate? vasile91 vasile91 Buna ziua.As dori sa stiu ce acte,avize ect, trebuie luate pt a deschide o firma de constructi ? Va multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Vreau sa mai deschid inca un srl FREDU FIN FREDU FIN Buna ziua, am o speta mai ciudata, am un SRL-D de 3 ani si vreau sa mai deschid inca un SRL normal dar intampin dificultati de 3 saptamani . 1. in ... (vezi toată discuția)