avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recurs impotriva respingerii cererii ca nefondata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recurs impotriva respingerii cererii ca nefondata

Mi-a fost respinsa cererea impotriva hotararii procurorului de nup intr-o cauza cf. art.278 alin 8(a) - ca nefondata. Pot sa fac recurs. Unde se judeca recursul si daca la recurs se ia aceeasi hotarare, mai am alta cale de atac???? Nu am mentionat ca hotararea a fost luata la judecatorie.
Ultima modificare: Joi, 11 Martie 2010
ContSters54823, utilizator
Cel mai recent răspuns: Alin-Rãzvan Pîrnac , Avocat 19:08, 11 Martie 2010
Puteteti sa va exercitati ,in termen legal, calea de atac (recursul) impotriva hotararii instantei de fond.
Nimeni,fara sa cunoasca actele dosarului,nu va poate "pronostica" solutia tribunalului.
Succes !
Ultima modificare: Joi, 11 Martie 2010
Radu Gabrian, Mediator
Puteti declara recurs in termen de 10 zile de la data la care v-a fost comunicata solutia data in prima instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs plangere impotriva rezolutiei - admisibilitate colonelu81 colonelu81 Plingere penala . Procuror da NUP , procuror ierarhic superior confirma solutia , se face plangere impotriva solutiei la instanta . Instanta respinge plangerea ... (vezi toată discuția)
Se poate recurs ? rolex rolex Ca parte vatamata am formulat plangere la judecatorie impotriva rezolutiei procurorului de NUP art 278 indice 1 cpp Judecatoria a respins plangerea ca ... (vezi toată discuția)
Nup magistrat marianaragalie marianaragalie Dupa un an ,intr-un dosar penal,mi-a venit raspunsul Parchetului de langa Curtea de apel de NUP impotriva unui magistrat( justificat derizoriu ,spui una ,ti se ... (vezi toată discuția)