Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recurs impotriva respingerii cererii ca nefondata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recurs impotriva respingerii cererii ca nefondata

Mi-a fost respinsa cererea impotriva hotararii procurorului de nup intr-o cauza cf. art.278 alin 8(a) - ca nefondata. Pot sa fac recurs. Unde se judeca recursul si daca la recurs se ia aceeasi hotarare, mai am alta cale de atac???? Nu am mentionat ca hotararea a fost luata la judecatorie.
ContSters54823, utilizator
Puteteti sa va exercitati ,in termen legal, calea de atac (recursul) impotriva hotararii instantei de fond.
Nimeni,fara sa cunoasca actele dosarului,nu va poate "pronostica" solutia tribunalului.
Succes !
Radu Gabrian, Mediator
Puteti declara recurs in termen de 10 zile de la data la care v-a fost comunicata solutia data in prima instanta.