avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... SE POATE RECURS ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

SE POATE RECURS ?

Ca parte vatamata am formulat plangere la judecatorie impotriva rezolutiei procurorului de NUP art 278 indice 1 cpp
Judecatoria a respins plangerea ca nefondata sentinta fiind definitiva si fiind obligat la cheltuieli de judecata avocat parat plus taxe suportate de stat.
In sentinta se scrie ca aceasta este definitiva.
Intrebare/ Exista recurs in speta prezentata ? Sau am ramas cu paguba si pacatul !
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:02, 19 Septembrie 2012
Nu mai exista cale de atac.
In trecut exista recurs dar astazi nu mai exista.

Hotararea este inatacabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs plangere impotriva rezolutiei - admisibilitate colonelu81 colonelu81 Plingere penala . Procuror da NUP , procuror ierarhic superior confirma solutia , se face plangere impotriva solutiei la instanta . Instanta respinge plangerea ... (vezi toată discuția)
Plangere impotriva rezolutiei prim-procurorului mihaela_1968 mihaela_1968 Buna ziua! Puteti sa-mi spuneti daca plangerea impotriva rezolutiei prim-procurorului care este respinsa la judecatorie mai are vreo cale de atac? (A fost o ... (vezi toată discuția)
Sentinta penala definitiva la instanta de fond fara drept de recurs caramele caramele Este legal..ca posibil vad ca este!!!..ca o instanta de fond(respectiv judecatorie) sa pronunte o sentinta penala definitiva, fara dreptul unei cai de atac, ... (vezi toată discuția)