Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... SE POATE RECURS ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

SE POATE RECURS ?

Ca parte vatamata am formulat plangere la judecatorie impotriva rezolutiei procurorului de NUP art 278 indice 1 cpp
Judecatoria a respins plangerea ca nefondata sentinta fiind definitiva si fiind obligat la cheltuieli de judecata avocat parat plus taxe suportate de stat.
In sentinta se scrie ca aceasta este definitiva.
Intrebare/ Exista recurs in speta prezentata ? Sau am ramas cu paguba si pacatul !
Nu mai exista cale de atac.
In trecut exista recurs dar astazi nu mai exista.

Hotararea este inatacabila.