Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Declarare punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Declarare punct de lucru

Buna seara
Am infintat de curand o societate comerciala care are ca obiect un magazin online cu sediul social la mine in apartament.Intrebarea mea este daca trebuie sa mai declara undeva acest punct de lucru sau nu?multunesc frumos
sediul social este in ap dumneavoastra dar punctul de lucru unde este?sediul social si punctul de lucru sunt diferite
Punctul de lucru tot in apartament este.Adica intr-o camera am depozitat marfa si acolo facem toate pachetele si restul.
activitatea se desfasoara la sediul social nu exista punct de lucru.Aceste informatii sunt transmise de la registrul comertului la administratia financiara de care apartine societatea,dumneavoastra va trebuii sa depuneti declaratiile lunare/trimestriale /semestriale la administratie in termen atat.trebuie sa va cumparati registrul unic de control , registrul de evidenta fiscala si sa cereti eliberarea CIF-ului daca este cazul.Ulterior daca intervin modificari fata de ceea ce s-a declarat initial la Registrul comertului(tvs,salariati etc) se declara la administratia financiara de care apartine firma prin declaratia 010.
In rest mult succes