avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1307 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general FIRMA CURATENIE
Discuție deschisă în Contabilitate în general

FIRMA CURATENIE

ptr o firma de curatienie este necesara casa de marcat sau chitantierul? (tinand cont ca activitatea se desfasoara la client).
Contracte tip unde as putea gasi?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Daniela Vorovenci , Consultant fiscal 10:52, 12 Martie 2010
Utilizati un contract de prestari servicii .In cazul Dmv utilizati chitantierul sau incasati prin banca...nu aveti nevoie de casa de marcat!
Mult succes,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mai e necesara casa de marcat? crinescu crinescu Buna ziua, am o firma cu activitate de prestari servicii la terti. Daca eu am contract de prestari servicii incheiat cu clientii si emit facturi catre ei, ... (vezi toată discuția)
Nu se elibereaza documente de incasare cu numerar stefan35 stefan35 buna seara. de curand am efectuat o revizie auto la un service care, pentru prestatia efectuata, a emis o factura insa nu a emis si chitanta desi factura ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat daca plata se face doar prin banca? andracuamic andracuamic Buna ziua, Am un SRL care presteaza servicii si clientii sunt de obicei alte firme sau ONG-uri. Unul dintre clienti este persoana fizica. E nevoie sa iau ... (vezi toată discuția)