avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 655 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Mai e necesara casa de marcat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Mai e necesara casa de marcat?

Buna ziua, am o firma cu activitate de prestari servicii la terti. Daca eu am contract de prestari servicii incheiat cu clientii si emit facturi catre ei, acestia platindu-mi prin banca, mai e necesara casa de marcat? multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 17 Noiembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:23, 17 Noiembrie 2021
Nu. In contracte sa fie trecut ca incasarea se face doar prin contul bancar al firmei trecut acolo si pe factura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este necesar cont in banca pt pfa si casa de marcat? Katia2000 Katia2000 Buna ziua, Sunt un pfa mic neplatitor de tva si am emis facturi pe care le-am incasat doar prin banca in cont personal. Este gresit ca am adaugat contul ... (vezi toată discuția)
Contract cu persoana fizica Se poate ca o societate cu cod caen 7022, sa incheie contracte de prestari servici cu anumite persoane fizice ?! (vezi toată discuția)
Bon fiscal la service auto Bajinaru Ramona Bajinaru Ramona Service auto presteaza servicii catre persoane fizice. Factura este intocmita pe persoana fizica iar incasarea se face peste doua luni de la o societate de ... (vezi toată discuția)