Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Mai e necesara casa de marcat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Mai e necesara casa de marcat?

Buna ziua, am o firma cu activitate de prestari servicii la terti. Daca eu am contract de prestari servicii incheiat cu clientii si emit facturi catre ei, acestia platindu-mi prin banca, mai e necesara casa de marcat? multumesc!
george-neagu, moderator
Nu. In contracte sa fie trecut ca incasarea se face doar prin contul bancar al firmei trecut acolo si pe factura.