Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii vechime
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

vechime

pentru vechime in munca se da decizie ? O persona la 1.12.2009 a facut 20 ani de munca si a primit un spor de 25 % primeste decizie
In mod normal societatea isi declara toate sporurile in contractul colectiv de munca ,se face act aditional cu modificarea lit Jpct 2.a) a contractului individual de munca iar un exemplar din actul aditional se inmaneaza angajatului.
Nu, este nevoie doar de act aditional in care se mentioneaza noul spor. In baza acestuia se opereaza in cartea de munca.