Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de muca 4 ore
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de muca 4 ore

sint angajat 4 ore pe zi un an de zile inainte am lucrat 3ani o alta firma cu program 8 ore.daca desfinteaza postul meu am drept se beneficiez somaju:O:O:O
da , cu conditia ca in ultimele 24 de luni sa aveti lucrate 12 luni, pt stagiul de cotizare
vidiva, utilizator
Pentru persoanele încadrate cu contract individual de muncă cu timp parţial, stagiul de cotizare se stabileşte proporţional cu timpul efectiv lucrat, prin cumularea stagiilor realizate în baza contractelor individuale de muncă cu timp parţial.
Trebuie sa aveti un stagiu de cotizare de minimum 12 luni în ultimele 24 de luni premergătoare datei înregistrării cererii. De rerinut ca doua luni lucrate cu 4 ore echivaleaza cu o luna de stagiu la somaj.
ContSters42179, utilizator