Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Drept la diurna administrator SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Drept la diurna administrator SRL

administratorul unei SRL, care este si asociat ,are dreptul sa primeasca, in cazul in care este in delegatie in strainatate ptr exercitarea obiectului de activitate a SRL_ului respectiv prestare de servicii bani in concept de diurna ptr zilele in care a fost plecat, acelasi lucru si ptr cazare/transport...
multumesc
mariussco2010, utilizator
In cazul delegatiilor in strainatate, angajatii pot primi diurna + decontarea cheltuielilor cu transport, cazare, protocal, sa
administratorul nu este angajat la firma...deci?????
Daca nu este angajat NU poate sa primesca diurna ...