Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire pierduta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire pierduta

va supun atentiei o situatie inedita. socrul meu este singur la parinti. tatal sau a decedat de mai multi ani, iar dupa decesul sau nu s-a facut nici o succesiune. de curand a decedat si mama, iar dupa decesul acesteia a aflat ca mama sa a incheiat un act de vanzare pentru drepturile asupra intregii proprietati detinute impreuna cu tatal decedat. intrabarea mea este daca actul e legal( in lipsa succesiuni dupa tata)? si deasemenea ce mai poate face socrul meu pentru a intra in posesia drepturilor de mostenire.
~ Conținut șters la cerere ~