Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... RADIERE AUTO
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

RADIERE AUTO

Doresc sa radiez o masina care a fost inregistrata pe firma ,aceasta fiind desfiintata de 10ani. Masina nu mai exista fizic, nu am actele ei, nu s a platit nici un fel de asigurare obligatorie sau impozite de atunci. Mentionez ca masina nu mai figureaza in registrele Politiei rutiere , inca din 2001.As dori sa stiu cum sa procedez in aceasta situatie, unde sa ma adresez pentru a putea sa o radiez fiscal ....
multumiri anticipate............
Aveti 2 variante instata de judecata sau
contactati IGP-SPR evidenta auto,care dupa verificarea auto va elibera dovada
Dovada o depuneti la autoritatea fiscala care dispune radierea
O mica precizare.Inmatricularile nu mai sunt subordonate politiei de 4-5 ani.
Ele apartin prefecturilor.
daio73 a scris:

O mica precizare.Inmatricularile nu mai sunt subordonate politiei de 4-5 ani.
Ele apartin prefecturilor.

Dovada referitoare la statutul autoturismului, se elibereaza de serviciul evidenta auto din cadrul politiei rutiere