avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... RADIERE AUTO
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

RADIERE AUTO

Doresc sa radiez o masina care a fost inregistrata pe firma ,aceasta fiind desfiintata de 10ani. Masina nu mai exista fizic, nu am actele ei, nu s a platit nici un fel de asigurare obligatorie sau impozite de atunci. Mentionez ca masina nu mai figureaza in registrele Politiei rutiere , inca din 2001.As dori sa stiu cum sa procedez in aceasta situatie, unde sa ma adresez pentru a putea sa o radiez fiscal ....
multumiri anticipate............
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:03, 16 Martie 2010
Aveti 2 variante instata de judecata sau
contactati IGP-SPR evidenta auto,care dupa verificarea auto va elibera dovada
Dovada o depuneti la autoritatea fiscala care dispune radierea
O mica precizare.Inmatricularile nu mai sunt subordonate politiei de 4-5 ani.
Ele apartin prefecturilor.
daio73 a scris:

O mica precizare.Inmatricularile nu mai sunt subordonate politiei de 4-5 ani.
Ele apartin prefecturilor.


Dovada referitoare la statutul autoturismului, se elibereaza de serviciul evidenta auto din cadrul politiei rutiere

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere auto fara acte alin-m alin-m Am mostenit de la tatal meu numai in acte un autoturism care nu mai exista (cred ca l-a dat la fier vechi), pentru care nu am nici un fel de acte (carte de ... (vezi toată discuția)
Vinzare de masina ilegala... freeanifer freeanifer Buna ziua, Problema este : S-a vindut masina proprietate prin act de vinzare-cumparare , masina nu s-a radiat iar cel ce a vindut masina plateste de 7 ... (vezi toată discuția)
Radiere auto ursaanica ursaanica Buna ziua, Am avut un auto dacia mai veche de 10 ani care a fost vanduta pe bucati (nu am contract de vanzare cumparare). Am ramas doar cu ... (vezi toată discuția)