Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort - proces deschis?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort - proces deschis?

Buna,

Sotia mea a intentat divort si a spus ca e proces deschis. Ce inseamna asta? La ce se refera? Inca nu am ajuns la tribunal sa vad pe ce motiv a intentat divortul. Ma puteti ajuta?
Mergeti la Registratura judecatoriei si solicitati sa va dea opisul pe anul 2010. Cautati la litera cu care incepe numele dvs. sau al sotiei. Daca s-a depus actiune vedeti ca este notat numarul dosarului. Dupa ce aflati numarul dosarului puteti sa mergeti la arhiva si sa solicitati dosarul pentru a vedea sau xeroxa actiunea.
Succes!
mai aveti un pic de rabdare, o sa vina citatia acasa si are atasata cererea dansii si motivele invocate. mai ramane apoi, timp destul pana la prima infatisare