Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reclamatie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reclamatie

contracul idividual de munca nu este conform cu realitatea salariul din contract este mai mic decit cel real nici programul nu corespunde chiar patronul tine o evidenta salariala detaliata ore si banii reali pe care ii primim si eu si angajatii fara carte de munca care activeaza in firma.Sunt destule motive pentru o reclamatie daca da cum si unde ma adresez?
~ Conținut șters la cerere ~
a scris:

...........stimate anonim...............adresati-va ,tot la Marele Nimeni in drum....!
Facet-ne bucuria de-a sti ceva despre:-unde munciti si ce ?...ca sa va recomandam
pe cineva,undeva,cumva ?!........:P:tease:

Nu ar fi bine si corect sa pastram, stimate coleg , decenta/ respectul pe cere il solicitam celorlalti ? (chiar daca nu toti le au ) .
Sesizati ITM -ul insa cred ca cea mai buna solutie ( binenteles prima fiind o"discutie" cu conducerea ) este sa actionati in instanta firma... ( si... sa va cautati de lucru in alta parte daca nu sunteti multumit ) .
Adrian Marin, Consilier juridic
puteti sesiza Inspectoratul Teritorial de Munca din localitatea dvs , insa cred ca mai intai ar trebui sa discutati cu angajatorul inainte sa-i declarati "razboi" poate va intelegeti amiabil.
defapt ce va nemultumeste?