avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... daca se poate?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

daca se poate?

Va rog un sfat avizat.Daca incepe o banca executarea silita impotriva mea pentru credit neachitat poate sa-mi opreasca din banii pe care ii voi lua pentru disponibilizare ?Sau din salariile compensatorii pe care le voi primi?Intreb pentru ca am fost trecut pe lista de disponibilizari
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:52, 16 Martie 2010
avind in vedere ca acele sume sint venituri, raspunsul este afirmativ.
Avand in vedere ca si acele sume sunt inregistrate ca si venituri,,recuperatorul poate sa dispuna de ele

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire pe salar - salarii compensatorii exuser exuser buna ziua, v-as ruga sa ma ajutati cu o situatie: un angajat la o societate de stat care urmeaza in cursul acestui an sa faca disponibilizari colective, in ... (vezi toată discuția)
Salarii compensatorii vs. datorie la banca razar razar Buna ziua Va rog daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi. La ora actuala lucrez in cadrul unei companii care a anuntat ca incepand de la 1 ianuarie vor ... (vezi toată discuția)
Neplata datoriei catre finante alexteodor80 alexteodor80 Stima si respect .Am o problema cu finantele.Am avut o soc com care fiind declarata in faliment si lichidata mi s-au trecut pe nume ca pers fizica datoriile ... (vezi toată discuția)