Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cabinet medical individual
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cabinet medical individual

CMI STOMATOLOGICE INTRA SUB INCIDENTA OUG 444din 2008.Multumesc anticipat.
Cred ca ati vrut sa scrieti OUG 44/2008.
Citat din aceasta ordonanta:
Art. 1. - (1) Prezenta ordonanta de urgenta reglementeaza accesul la activitatea economica, procedura de inregistrare in registrul comertului si de autorizare a functionarii si regimul juridic al persoanelor fizice autorizate sa desfasoare activitati economice, precum si al intreprinderilor individuale si familiale.
(2) Prezenta ordonanta de urgenta nu se aplica profesiilor liberale, precum si acelor activitati economice a caror desfasurare este organizata si reglementata prin legi speciale.
(3) Prezenta ordonanta de urgenta nu se aplica acelor activitati economice pentru care legea a instituit un regim juridic special, anumite restrictii de desfasurare sau alte interdictii.
(4) Activitatile de formare profesionala prin ucenicie la locul de munca se autorizeaza in conditiile legii speciale.
(5) Prezenta ordonanta de urgenta nu se aplica in cazul serviciilor prestate in contextul libertatii de prestare transfrontaliera a serviciilor, astfel cum este ea prevazuta la art. 49 din Tratatul de instituire a Comunitatii Europene1).

Deci raspunsul la intrebarea dvs. este NU.
Daca nu aveti OUG 44/2008, va ofer link-ul de o vizualiza:

www.avocatnet.ro/content/art...

ContSters85576, utilizator