avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare cu grupa 1si 2
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare cu grupa 1si 2

sunt nascut in 1952 ,35 ani lucrati ,din care 13 ani gr 2 inainte de 1989 si 10ani din 2000.Cind am dreptul sa ies in pensie
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 20:53, 16 Martie 2010
Daca doriti un raspuns serios, luati carnetul de munca si precizati in ce conditii ati lucrat ulterior datei de 01.04.2001. Este exclus sa fi lucrat in grupa II de munca.
Precizati, de asemenea, sexul dvs. (de pe acest cont a mai scris o femeie) si data exacta a nasterii.

Ultima modificare: Marți, 16 Martie 2010
Gabriela Pintea, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate iesi la pensie dupa 36 de ani lucrati in grupa ii de munca? ingerassweety ingerassweety Buna ziua ! As dori sa stiu daca se poate iesi la pensie, fara nicio problema, dupa 36 de ani de munca , lucrati in grupa a doua de munca ? In speranta ca ... (vezi toată discuția)
Anul iesirii la pensie badea52 badea52 m-am nascut pe 10 septembrie 1952, lucrez din 1970 august la raf brazi , din 1978prin transfer la petromidia ,numai grupa a2 a cand pot iesi la pensie , si ... (vezi toată discuția)
Varsta de pensionare angelicaursu angelicaursu am 52 de ani am lucrat 13 ani grupa a-2-a de munca sint pensionata gradul 2 invaliditate din 1998 si am si handicap mediu definitiv din anul 2010 cind voi iesi ... (vezi toată discuția)