Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Amenda Contraventionala
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Amenda Contraventionala

Buna ziua,
Ma poate ajuta cineva cu o informatie legata de amenda contraventionala care trebuie platita in cazul nedepunerii bilantului contabil al unui ONG ?

Care este valoarea acesteia.
ONG-ul in care am intrat , am inteles ca nu ar fi mai depus un bilant contabil din 1995.

Multumesc
Valoarea amenzii contraventionale este dispusa de catre autoritatea competenta sa constate contraventia
Amenda este cuprinsa intre 400 lei si 5.000 lei
Salutare.
Ma aflu in aceeasi situatie si ieri am fost pe la ANAF (Administratia Finantelor Publice din orasul din care esti ) si mi s'a aspus ca amenda este de 1500 ron pentru fiecare an pentru care nu am depus bilantul. Dar cel mai bine este sa mergeti la "finante" sa cautati biroul de bilanturi si sa vorbiti cu persoana de acolo.
Sper ca v-am ajutat. O zi buna