Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... eliberare carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

eliberare carte de munca

As vrea sa stiu un model de cerere pentru trimiterea cartii de munca de la ITM Constanta la ITM Bucuresti. Mentionez ca eu sunt din Bucuresti, iar cartea de munca este in Constanta. Nu vreau sa merg in Ct dupa ea si am aflat ca exista posibilitatea sa o trimita prin posta de acolo. Nu stiu cum sa formulez cererea pentru a fi corect si a nu intampina probleme. Multumesc!
Nu exista model tip pentru astfel de cerere
Este de preferat ,anterior demararii demersurilor ,sa comportati discutie directa cu ITM Bucuresti,care va poate lamuri etapele de parcurs
Multumesc!
Mergeti in audienta la conducerea ITMB si explicati-le faptul ca nu aveti posibilitatea sa va deplasati la Cta si ca-i rugati sa se adreseze colegilor din Cta sa va trimita carnetul de munca pe adresa ITMB.