Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile pentru cultura de catina
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile pentru cultura de catina

vreau sa accesez fonduri nerambursabile si am o intrebare . daca am teren de 3000m si vreau sa infitez o cultura de catina pot primi aceste fonduri fara sa mai am nevoie si de alti bani (pot contribui numai cu terenul/?
Nu este suficient terenul.Trebuie sa aveti un ""business plan"" prin care sa aratati in ce consta investitia , care este aportul pe care il aduceti dvs investitiei , cat reprezinta procentual contributia dvs la investitie , procedurile de cultivare , recoltare si recuperare a investitiei.
Exista firme specializate in intocmirea dosarelor pentru fonduri europene. Puteti apela la o astfel de firma care sa va intocmeasca dosarul in asa fel incat sa nu aveti surpriza neplacuta de a fi respins!
Succes!
=D>