Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot plati retroactiv pentru vechime in munca?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot plati retroactiv pentru vechime in munca?

Buna ma numesc Monika .. as avea si eu o intrebare..oare pot plati din urma la certea de munca..? as vrea sa stiu ..Multumesc mult..

Alta era intrebarea !

Nu ma intereseaza peste 30 de ani sa primesc pensie, 65 de ani nu mai prindem multi, vroiam sa stiu, daca acesti 5 ani ii pot folosi ca si vechime acum, pentru a avea parte de alta grila la calculul salariului
Nu ii puteti folosi, acesti ani se vor lua in calcul numai la pensie.
Daca ati avut c.i.m. si nu s-au achitat contributiile la stat , atunci da acei ani intra la calculul vechimii in munca daca veti plati aceste contributii.