Forum Discuţii juridice Executare silită societate de recuperari creante
Discuție deschisă în Executare silită

societate de recuperari creante

vreau si eu un raspuns urgent. va rog... in 2005 parca am girat p cineva.
pers respectiva nu a platit si mi-au trimis mie astia de la eos un plic cu o datorie de 46 mil. dc nu in 5 zile vin cu executare silita. ce sa fac?
eu m-am maritat si mi-am schimbat numele si adresa.acolo stau parintii si eu nu am nici un bun p numele meu(nume vechi).ce imi pot face? va rog un raspuns. sunt foarte speriata
:sorry:
Stati calma! Nu va pot face absolut nimic daca nu aveti bunuri pe numele dvs! Este doar o metoda de intimidare a persoanelor mai sensibile! Ei spera ca va vor speria intr-atat incat sa va determine sa efectuati acea plata!B-)
executare silita la ce?din moment ce nu ati girat cu apartamentul care din cite am inteles nu este proprietatea d-voastra...pai e la mintea cocosului ca nu are sa va ia ceva de care nu dispuneti...apropo nu mai stiti nuimic de cel care a facut imprumutul?
1-Rugam respectati regulamentul forumului si nu utilizati denumiri de unitati/recuperatori,aveti facilitatea Editeaza care va permite modificare.completarea textului
2-Daca dvs nu ca si girant ,nu detinetii in evidenta fiscala bunuri,recuperatorul ,dupa parcurgerea procedurii de executare silita,va constatate imposibilitatea executarii si va comunica creditorului
daca ati girat in 2005, si s-au trezit ca au sume de recuperat in 2010, datoria e prescrisa.
(in caz de o eventuala executare silita, conteaza sa nu aveti bunuri nici pe numele actual..)