avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 779 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROPRIETATE - mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROPRIETATE - mostenire

am un teren mostenire din partea mamei sintem 4 mostenitori pe acel teren cu cote egale .1. daca eu si sora mea vrem sa ne vindem partea trebiue sa fie de acord si ceilalti 2 daca nu le afectam partea?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 08:20, 20 Martie 2010
Este adevarat insa, trebuie stabilit in mod clar care 750 mp din totalul de 2800 mp revin fiecaruia dintre dumneavoastra.
asta se poate si fara sa mergem la notar?
In situatia mentionata,perfectarea actelor este de competenta notarului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren mostenit - conditii pentru vanzare aledical aledical am un teren care l-am mostenit din partea mamei sintem 4 persoane pe 2800mp la intabulare l-am parcelat in doua 1400mp eu acum vreau sa vind o parte de 1400mp ... (vezi toată discuția)
Ajutor aledical aledical BUNA ZIUA . AM UN CAZ MAI COMPLICAT ; AM MOSTENIT UN TEREN ,PE TITLU DE PROPRIETATE ESTE MAMA MEA DECEDATA SI MATUSA MEA SINT DOUA PARCELE DIFERITE UN DE ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren cu drum cu cota indiviza ContSters49632 ContSters49632 am un teren de 1000 mp, cam 20/50m deschidere=50m,servit de o cale de acces in care cota indiviza este de 1/3, adica sunt 3 proprietati (loturi de 1000 mp ) a ... (vezi toată discuția)