Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROPRIETATE - mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROPRIETATE - mostenire

am un teren mostenire din partea mamei sintem 4 mostenitori pe acel teren cu cote egale .1. daca eu si sora mea vrem sa ne vindem partea trebiue sa fie de acord si ceilalti 2 daca nu le afectam partea?
Este adevarat insa, trebuie stabilit in mod clar care 750 mp din totalul de 2800 mp revin fiecaruia dintre dumneavoastra.
asta se poate si fara sa mergem la notar?
In situatia mentionata,perfectarea actelor este de competenta notarului