avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cataracta - boala profesionala???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cataracta - boala profesionala???

buna ziua,
cataracta poate fi considerata boala profesionala in cazul parasutistilor (MAN)?? dak da, in ce conditii?? va multumesc anticipat! o zi buna!
Cel mai recent răspuns: micaelamicaela , utilizator 21:52, 19 Martie 2010
Depinde daca aveti acte medicale de la un medic de medicina muncii ...si cum demonstrati legatura de cauzalitate.

Va rog, nu mai postati de 2 ori acelasi subiect
scz ptr al doilea post! nu mergea net-ul!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

A doua opinie la boala profesionala Bilboreanu Bilboreanu Buna ziua .Va rog sa mi spuneti daca mai am dreptul la a doua opinie ptr a demonstra boala profesionala.?Cum sa procedez daca am avut bp1 ptr un diagnostic dar ... (vezi toată discuția)
Sunt foarte speriat am nevoie de ajutor. gabrielnechifor gabrielnechifor am produs un accident pe trecerea de pietoni ...femeia are 63 de ani a stat in spital 6 zile si a trimiso acasa nu stiu inca cate zile medicale ia dat de la ... (vezi toată discuția)
Boala profesionala alexdnc alexdnc Buna seara, Tatal meu este angajat al unei companii feroviare de 21 de ani. La fiecare 2 ani are un examen medical. La ultimele 3 astfel de vizite s-a ... (vezi toată discuția)