Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DREPT
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DREPT

SOTUL A DECEDAT IN 2008 SI AM RAMAS IN CASA CU FIUL NOSTRU DE8ANI,CASA ERA A PARINTILOR SAI APOI LAU TRECUT DOAR PE EL UNIC MOSTENITOR,ACTUALMENTE EU NU SUNT TRECUT IN NICI UN CONTRACT SI AS VREA SA STIU CE SAU CUM SA FAC SA FIU EU UNICA MOSTENITOARE A CASEI,MENTIONEZ CA NICI SOTUL DECEDAT NU MAI AVEA FRATI,EU SUNT SI LEGITIMA CASATORITA CU SOTUL DECEDAT
Va rog sa nu mai scrieti cu majuscule.
Cu m l-au trecut pe sot unic mostenitor? i-au facut testament? daca sotul dvs. defunct devenise proprietarul locuintei parintilor sai, la succesiunea acestuia vine descendentul sau impreuna cu sotia supravietuitoare, adica dvs.
Veti fi proprietar impreuna cu minorul.