avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul vechime in munca

Servus,
Daca sunt angajata in acelasi timp in functia de consilier juridic la 4 societati comerciale dupa cum urmeaza:
- la o societate comerciala cu 8 ore pe zi;
- la a doua cu 2 ore/zi
- la alte doua cu cate o ora pe zi,
imi poate indica cineva cum se calculeaza vechimea in munca?
Se considera 12 ore/zi?
Mersi,
Vechimea in munca se calculeaza in zile, luni si ani.
In ore se calculeaza pentru statistica personala.
In acest caz insemna ca se vor lua in calcul toate cele 4 locuri de munca?
Depinde ce anume va intereseaza. Spre exemplu pentru somaj stagiul de cotizare se calculeaza proportional cu timpul de lucru.
ma intereseaza pentru a stabili conditiile participarii la un concurs - se cere vechime de trei ani si nu stiu exact daca se iau in calcul toate cele 4 locuri de munca
Calculati vechimea in functia de consilier de la primul c.i.m. (data inceperii activitatii cea mai din urma) si pana in prezent ... vechimea in munca nu se cumuleaza daca aveti mai multe c.i.m.

Alte discuții în legătură

Vechime in munca Rexona Rexona Buna ziua. Am si eu o intrebare legat de vechimea in munca. Din 1996 pana in 1997 am fost in somaj, 6 luni. In data de 19.06.1997 m-am angajat. In data de ... (vezi toată discuția)
Spor de vechime in munca in 2011 Ayana1 Ayana1 Buna ziua, Puteti sa imi spuneti care sunt coeficientii privind acordarea sporului de vechime in munca? Stiu ca inainte erau prevazuti de CCMUN, insa acum am ... (vezi toată discuția)
Calcul spor de vecime raduc11 raduc11 Buna ziua, In situatia in care am avut in perioada 01.01.2012 - 31.12.2012 doua contracte de muca simultan respectiv unul la o unitate cu 8 ore si altul la ... (vezi toată discuția)