Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestatie decizie de concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestatie decizie de concediere

Buna seara,
V-as ruga sa-mi spune-ti si mie daca , decizia care mi-a fost data , de angajator este completa, eu cred ca este nula din start , numai pt. faptul ca nu s-au respectat , art. 74 (10 din C.M .
DECIZIA NR.....
Data 02.03.2010
1. Contractul de munca nr, 1091 III L / 05.03.2010( aici au gresit si data de inregistrare a C.I M. - este 05.03.2008) al d-nei ...., incadrata subinginer , inceteaza incepand cu data de 02.03.2010.
2. Prezenta poate fi contestata in termen de 30 de zile de la comunicare la Tribunalul Bucuresti.

Imputernicitul societatii...

Am primit carnet de munca seria....
si decizia de incetare ..
Data 10.03.2010
Mentionez ca atat eu cat si sotul meu am primit aceeasi DECIZIE la aceeasi data.
Pot contesta decizia ca nula - nefiind corect scrisa.
Si pot contesta si pt. faptul ca conform CCMUNN - art. 81 (2) , ar fi trebuit sa se tina cont de faptul ca suntem sot si sotie ....
Mentionez ca nu a fost concediere colectiva....
Ce sanse as avea in instanta...?
Multumesc
Imi trebuie neaparat avocat..?

faceti contestatie la Tribunal, in termenul legal. din cele prezentate, sint de parere ca sint sanse de cistig.
da este nula absolut ! contestatii decizia la tribunal... daca domiciliul il aveti in Bucureti atunci la tribunalul Bucuresti.
Multumesc mult , asa ma gandeam si eu , ca este nula , dupa felul cum este formulata.
Domiciliul il avem in Amara./ Ialomita, deci cred ca la tirbunalul Slobozia , o sa fac contestatia( chiar daca in decizie e trecut Bucuresti )
=D>
vedeti art. 284 c mun. si art 62(2) c. mun B-)
V-as mai ruga sa-mi spuneti....trebiue sa facem 2 contestatiii separate , fiecare, sau am putea sa facem , una singura ? ( avand deciziile identice )