Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... contract imprumut
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

contract imprumut

intre 2 persoane,fara notar--expirat de 2 ani,cum se poate recupera suma datorata?
Ok, fara notar , dar si fara martori?
B-)
da,fara martori
dar semnat de cele 2 parti
Fara suparare , dar ,din punctul meu de vedere , aveti sanse minime , ca sa nu spun zero , de a va recupera vreodata banii dati imprumut!
chiar daca in contract se spune ca va garanta cu bunurile ce le avea la data semnarii acelui contract?
In acel contract poate sa scrie orice! Si ca isi va vinde sufletul ca sa va plateasca! Va spun ca nu aveti sanse fiindca , in instanta , in cazul unui eventual proces , cel care va datoreaza banii nu va mai recunoaste acest lucru si dvs nu veti avea cum sa demonstrati ca el a primit banii!B-)